Finále mezinárodního projektu – Iskérka

Rádi bychom vás informovali o zakončení naší, více, než roční fotografické práce.
Pro neziskovou organizaci Iskérka a jejich mezinárodní projekt, jsme systematicky tvořili při radě aktivit. Iskérka je nezisková organizace a pracuje s lidmi, kteří potřebují pomoc a podporu.

V průběhu roku 2011 a nyní v dubnu 2012 vznikly výstupy, které jsou pro nás velmi cenné. Naše fotografie tvoří kalendář na rok 2012 a na mezinárodní konferenci projektu „S De Boi do sociální firmy“ 23. 4. byla představena výstava více než 20 velkoformátových fotografií.

Celý fotografický projekt zastřešil pan Prof. Jindřich Štreit, s kterým jsme na několika schůzkách naši tvorbu konzultovali a byl také tou kapacitou, která provedla definitivní výběr fotografií pro kalendář i výstavu. To jistě bylo důležité, ale vlastně největší bonus pro nás, jako fotografy ze záliby, byla právě možnost setkávat se s panem Štreitem při diskusích nad našimi fotografiemi ve Frenštátě, Rožnově i na Sovinci.

Jindřich Štreit nám pomáhá s výběrem fotografií do kalendáře pro Iskérku

Jindřich Štreit nám pomáhá s výběrem fotografií do kalendáře pro Iskérku

Fotografie v plachtách 70×100 cm jsou opravdu koukatelné! Parádní tisk – doporučujeme Miger.cz a adjustace.
Před námi je výstava fotografií v Senátě ČR – 25. 9. 2012. Můžeme plánovat cestu do Prahy.
Pro zájemce je k dispozici ještě několik kalendářů na rok 2012 z těchto fotografií.
Hlaste se!

Úzkokolejka v Mladějově

I vyskytl jsem se jednou na nádraží a v depu úzkokolejné dráhy v Mladějově kousek od Moravské Třebové.
Nikde nikdo, tak jsem vešel.
S pocity objevitele jsem okouzleně obcházel staré náklaďáky a pásáky používané snad někde v blízkém lomu, odložené vozíky v depu, hangáry nacpané poklady v podobě veteránů, motorů a všelijakých strojů…
Potuloval jsem se tam více než hodinu.
 
Celý článek zde
 

Aprílový výlet

V neděli na Apríla 1.4. 2012 jsme si vyrazili na jižní Valašsko, do kraje, který miluju a dobře znám. Byl to den, jaký se sluší a patří, aby pravý dubnový den byl. Sněhové chumelenice střídaly chvíle sluneční pohody, hned bylo na zemi půl centimetru sněhu a vzápětí to zase všechno rychle vzalo za své.

 

 

Celý článek zde:

http://bilekpavel.blog.cz/1204/aprilovy-vylet