Jardovy srdcovky (nyní oblíbené)

STŘEDOLESÍ

Jistě se Vám to občas stává. Máte fotografii, která se Vám moc líbí, nevíte sice proč, co je na ní vlastně tak dobré, proč zrovna ona. Nebo se Vám to nestává, ale mně ano.

Jednou před jakýmsi rokem, či dvěma jsme s Michalem a Jirkou vyrazili do země zapomenuté – Středolesí nad Hranicema na Moravě. Jak jsem právě zjistil, je to místní část Hranic.
Několik domů, většina snad i chalupářská, staré domy, kostel, starý polopobořený hřbitov, vybydlené zastávky, chátrající statky, kolem louky a pole, země tak trochu nikoho. Kdo si chce odpočinout od shonu třeba Ostravy, nic lepšího není.
Tedy jsou to Sudety.

Tak jsme se tam courali, vyvětrávali a mimochodem cvakali. A ty moje „srdcovky“? Jsou dvě a do čtverečku:

Okolo potoka ve stredolesi  Stary hrbitov Stredolesi

Celý příspěvek

Valašská krajina 2012

ACTAEA – Společnost pro přírodu a krajinu, Správa CHKO Beskydy, ČSOP Salamandr, Karlovské muzeum a Obec Velké Karlovice pořádali 16/9/2012 vernisáž:

10 let fotosoutěže Valašská krajina.

Byl to přehled tvorby autorů, kteří se v posledních deseti letech této soutěže zúčastnili a byli oceněni na předních místech. Za náš fotoklub se zúčastnilo během těchto deseti let hned několik členů a to docela úspěšně, takže i výprava na vernisáž byla početná, abychom shlédli naše dílka v příjemném prostředí Karlovského muzea.

Karlovjanky už tradičně patří k vernisážím této soutěže.

Celý příspěvek