Skončila výstava fotografií na Soláni

Včera (28.11.) skončila prezentace fotoklubu R9 v Informačním centru Zvonice na Soláni. Soubor fotografií 9 autorů z fotoklubu má za sebou již 2. výstavu pro veřejnost. A Soláň je pro výtvarníky takový „magický“.

Níže uvedený snímek je už minulostí


Při sundávání fotografií z rámů jsme si vzpomněli na našeho kamaráda Tomáše Vejmelku, který byl také jedním z autorů a tak jsme mu vyrobili pozdrav „Z výstavy“.

Zátiší s Tomem

Tak zase příště na nějaké hezké výstavě!

Jarda, Jana

Křídla dravců_1.část

Než se jeden nadál, je tu zase další ročník „Zimního sčítání dravců 2012-13“
Vyrazil jsem v neděli 25.11 tentokrát zase sám s Nerošem, stihl vlak a kolem půl desáté jsem už pil pivko na lavičce u bufetu ve Veřovicích, poslouchal řeči místních borců, co do sebe klopili jeden rum za druhým a těšil se do kopců. Počasí bylo tradičně větrné, ale jinak teplo.
První dravci se objevili hned za dědinou a křídla kání a jejich křik mě neopustil po celý den. Napočítal jsem jich najednou z kopce 17 a celkově jich na celé trase odhaduju na 22-25 kusů. Kam jsem se dalekohledem podíval, tam něco letělo. Připomínám, že jsem u toho bufetu měl pouze jedno pivo, takže případné námitky tímto vyvracím….
 
 
Celý příspěvek zde:
 
 

Pomalu se učím kroky k mému tanci

Je za námi jeden z větších projektů na kterých jsme pracovali poslední rok. V podstatě všichni členové se zapojili do fotodokumentace činnosti občanského sdružení Iskérka, která pracuje s lidmi, kteří pomoc potřebují, díky svému duševnímu onemocnění. Svou činností jim pomáhá řešit různé životní situace a celkově prožít jejich život hodnotněji. Těm ostatním ukázat, že i tito lidé si zaslouží svou pozornost a je možno a třeba jim naslouchat.

Celý příspěvek

R9 na Hukvaldech

V sobotu se Jirsa, Marťa, Irenka a Tihis vydali na podzimní výlet na Hukvaldy. Park pod hradem hrál podzimními barvami a díky docela silnému větru všude kolem poletovalo zlaté listí. Bylo fajn a vzniklo i pár foteček.

Tady pár výcvaků od Jirsy:

Celý příspěvek